Info MSZ

Bardzo dobrym krokiem dla wszystkich podróżujących jest przeczytanie najnowszych wiadomości na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wiele osób potwierdziło naszą opinię o tym, że informacje jakie znaleźli na stronie wspomnianego wyżej ministerstwa przyczyniły się do podjęcia ostatecznej decyzji o miejscu wyjazdu docelowego na wakacje. Natraficie tam na wiedzę z zakresu:

a) porad i ostrzeżeń dla podróżujących, a w szczególności wieści:

  • do którego kraju wymagana jest wiza, do którego trzeba wziąć paszport, a do którego wystarczy dowód osobisty,
  • co powinieneś zrobić przed wyjazdem i w trakcie jego trwania, aby uniknąć kłopotów,
  • od czego warto i można się ubezpieczyć,
  • co zrobić, gdy zostaniesz napadnięty i okradziony, gdy utracisz pieniądze lub swoje dokumenty, gdy zostaniesz aresztowany lub zatrzymany przez służby porządkowe,
  • z jakimi zagrożeniami możesz się spotkać,
  • w jakich sytuacjach konsul nie udzieli ci pomocy,

b) obszernych informacji o państwie, do którego chcecie się udać między innymi dotyczących: wjazdu i pobytu, przepisów celnych i prawnych, służby zdrowia, bezpieczeństwa, możliwości podróżowania, wskazówek dla kierowców, miejsca usytuowania polskich placówek dyplomatyczno – konsularnych i wiele innych przydatnych informacji.

Czy jesteś przekonany, że miejsce twoich tegorocznych wakacji jest lokalizacją bezpieczną dla ciebie i twoich najbliższych?

Zobacz i upewnij się!

Zachęcamy zatem a nawet nalegamy, aby każdy nasz klient zapoznał się z treścią ogłoszeń zamieszczonych na MSZ-ostrzeżenia.

Zobacz ostrzeżenia