O mnie

Moja ulubiona plaża na Sardynii
Ulubiona plaża na Sardynii – Francesco

Jestem licencjonowanym pilotem wycieczek turystycznych o pseudonimie Francesco prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą ALLORA.  Pilotuję wycieczki i pielgrzymki autokarowe oraz lotnicze do Włoch, Szwajcarii i na Litwę. Nowym lub niemającym doświadczenia pracownikom biur podróży pomagam przy układaniu programów i organizowaniu autokarowych wyjazdów szkolnych, wycieczek objazdowych i pielgrzymek, a także pobytów w ośrodkach wypoczynkowych na terenie Polski i Europy. Moją specjalnością w wycieczkach zagranicznych są wszelakie imprezy turystyczne do Włoch.

O Italii dysponuję największą wiedzą dotyczącą możliwości:
– załatwienia noclegów,
– zakupu biletów wejściowych do zwiedzanych obiektów,
– wjazdówek do miejscowości,
– pozyskania biletów komunikacji miejskiej, promu w Wenecji,
– wejść do atrakcyjnych miejsc (gratis),
– umówienia obligatoryjnych przewodników lokalnych,
– dopasowania trasy i przebiegu całego wyjazdu.

Zapraszam do współpracy przede wszystkim biura podróży z całej Polski a zwłaszcza z Wielkopolski. Zachęcam również do kontaktu przedstawicieli szkół, parafii oraz zakładów pracy, stowarzyszeń, klubów itp. z terenu Poznania i całego województwa wielkopolskiego.

Pierwsze ziarno podróżowania i zwiedzania ciekawych miejsc zostało zasiane we mnie już na studiach przez wykładowcę o materiałach budowlanych, a późniejszego Wojewodę Wielkopolskiego, Pana Włodzimierza Łęckiego – przewodnika turystycznego. Jego anegdoty przykuwały zainteresowanie wszystkich słuchaczy, a w szczególności mnie. Później, jako członek studenckiego PTTK uczestniczyłem w spływach kajakowych, wyjazdach narciarskich, a także, co było wielkim osiągnięciem w tamtych czasach, w wyjazdach do Bułgarii (nie tylko na piaszczyste plaże Morza Czarnego) i do Turcji.

Potem była Francja i Włochy. We wszystkich krajach przejazdy były autostopem. Przez prawie sześć lat mieszkałem i pracowałem w Rzymie. Opanowanie języka i odwiedziny wielu znanych i urokliwych miejsc we Włoszech zadecydowały o tym, iż, do dnia dzisiejszego, Italia jest moją ulubioną destynacją. To właśnie w tym kraju w pełni realizuję i utrwalam swoją pasję do podróżowania wykonując od wielu lat funkcję licencjonowanego pilota wycieczek.

Moim priorytetem jest troska o bezpieczeństwo Klientów, uczciwość i profesjonalizm oraz dążenie do pełnej satysfakcji wszystkich uczestników każdej wycieczki, którą pilotuję.

W przypadku wyjazdu więcej niż jednego autokaru moje koleżanki i moi koledzy licencjonowani piloci posłużą nam swoim wsparciem. Wszyscy jesteśmy pasjonatami, osobami kompetentnymi z bogatym doświadczeniem w pilotażu.

Wszystkim życzę jak najwięcej udanych podróży!