Wycieczka pobytowa nad Jeziorem Garda – zwiedzanie z wypoczynkiem

Sirmione – mieszanina starożytności, średniowiecza i współczesności

Sirmione – półwysep i miejscowość z wspaniale zachowanym zamkiem średniowiecznym i pozostałościach po willi z czasów starożytnego Rzymu tzw. Grotach Katullusa. Nie należy zapominać o Marii Callas, która mieszkała tu w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku i o sprzedawanych gigantycznych lodach. Latem zabierzcie ze sobą stroje kąpielowe. 

Sirmione – Jamaica Beach 

Ta wyjątkowa plaża przybiera różny wymiar w zależności od pory roku – nawet w okresie największego sezonu turystycznego. 

Sanktuarium Madonna della Corona 

Pięknie położone Sanktuarium Maryjne koło Werony robi wrażenie z dołu i z góry. Eremici dali początek temu sanktuarium. Rzeźba Madonny z pomalowanego kamienia pochodzi z roku 1432.
Papież Jan Paweł II ustanowił kościół Bazyliką Mniejszą po czym odwiedził to miejsce w 1988 roku. 

Garda – widok z Rocca del Garda 

Garda – miejscowość nad jeziorem o tej samej nazwie, w której polecam szczególnie małą wspinaczkę na Rocca del Garda – tylko dla samych widoków. 

Werona – miejsca gdzie wycieczki najczęściej nie dochodzą 

Do niektórych miejsc grupy nie dochodzą wraz z przewodnikami. Jednym z powodów są konieczne bilety wstępu, np. Chiesa Santa Anastasia, czy Catedralle di Verona Santa Maria Assunta. Polecam dodatkowy spacer zamiast zakupów.